iCloud – kámoš, který je vám k dispozici všude, kde je internet

Abyste měli všechny důležité soubory stále u sebe, nemusíte je ukládat na externí disk. Díky iCloudu máte po ruce celý svůj online svět. Kdykoliv a kdekoliv.

Co je iCloud?

Je to služba, která slouží pro ukládání fotek, videí, aplikací a souborů. iCloud je vázán na Apple ID a využívá stejné heslo. Všechna zařízení připojená na stejné Apple ID jsou stále aktualizována. Co to znamená? Ať už pracujete na Macu, iPhonu nebo iPadu, máte k dispozici veškeré aktuální verze vašich souborů. Nemusíte si nic přeposílat. Každý uživatel Apple zařízení má do začátku bezplatné úložiště o velikosti 5 GB. A to můžete kdykoliv snadno navýšit.

Výběr velikostí úložiště:

5 GB: Zdarma

50 GB: 25 Kč/měsíčně

200 GB: 79 Kč/měsíčně

2 TB: 249 Kč/měsíčně

Kde najdete své Apple ID a co to je?

Apple ID je váš ,,identifikační doklad”. Občanka, kterou se přihlašujete do světa Apple.

Mac

V levém horním rohu klikněte na jablíčko a zvolte Předvolby systému. Otevře se vám tabulka, ve které vyhledáte iCloud (ikonu s mráčkem). Právě zde se ukrývá vaše,fotografie, jméno a Apple ID (e-mailová adresa).

iPhone

Otevřete si aplikaci Nastavení a hned jako první uvidíte bublinu se svým jménem a fotkou. Klikněte na ní a ukáže se vám vaše Apple ID.

Co můžete na iCloud ukládat?

Fotografie a videa lze ukládat na iCloud v plné velikosti. Vy si vyberete, zda chcete optimalizovat úložiště (mít v telefonu jen jejich zmenšenou verzi) nebo použít iCloud jako zálohu fotografií.
Soubory uložené v iCloud Drivu jednoduše otevřete ze všech svých zařízení. Jak na to, vám povím v jednom z dalších článků.
Data aplikací. Kalendář, Poznámky, Mail, Připomínky, Safari a spoustu dalších. iCloud automaticky synchronizuje data všech vašich zařízení a jejich změna se projeví na každém z nich.
Zprávy. Na iCloud jednoduše uložíte všechny vaše zprávy a odpovíte na ně z jakéhokoliv zařízení.

Automatické zálohování

Nechte svůj iCloud automaticky zálohovat všechna vaše data. Proč se vám to vyplatí? Když ztratíte své zařízení nebo si pořídíte nové, vše podstatné obnovíte během pár vteřin.

Kde najdete zálohu na Macu

V levém horním rohu klikněte na jablíčko a zvolte Předvolby systému –> iCloud –> iCloud drive –> Volby. Všechny zaškrtnuté aplikace se automaticky zálohují na iCloud.

Kde najdete zálohu na iPhonu

Otevřete si aplikaci Nastavení a hned jako první uvidíte bublinu se svým jménem a fotkou. Klikněte na ní a zvolte možnost iCloud. Všechny zaškrtnuté aplikace se automaticky zálohují na iCloud.

Přístup k iCloudu ze všech zařízení

Ať už jste na svém počítači nebo používáte cizí zařízení, máte do svého iCloudu přístup 24/7. Jak na to? Otevřete si webovou stránku www.iCloud.com a přihlaste se pod svým Apple ID. Tady najdete všechna vaše data na jednom místě.

 

Něco nefunguje? Váš iCloud je zřejmě plný. Promažte ho.

Problém trvá? Kontaktujte mě. Společně vše vyřešíme.

 

Sdílejte
31. 3. 2019